Slangkoppling ¾", vattenfördelare 2-vägs slanganslutning, Y-koppling, på/av-funktion, för trädgårdss
- vattenfördelare, dubbel slangkoppling för ¾" vattenanslutning
- två slangar kan anslutas samtidigt
- individuellt reglerbart vattenflöde genom ventiler
- robust ABS- och PP-material
- mångsidig användning i trädgården och hemmet
Produktinformation
Slangkoppling ¾", vattenfördelare 2-vägs slanganslutning, Y-koppling, dubbel anslutning för trädgårdsslangar, med på/av-funktion
Praktisk 2-vägs slanganslutning, vattenfördelare för flexibla bevattningslösningar
Den 2-vägs slangkopplingen med ¾" vattenanslutning gör det möjligt att ansluta två slangar samtidigt. Tack vare den integrerade på/av-funktionen kan vattenflödet styras och regleras efter behov för varje utlopp. Vattenfördelaren är tillverkad av ABS- och PP-plast i hög kvalitet, vilket ger lång livslängd och stabilitet.
Y-kopplingen för vattenslangar,. trädgårdsslangar är särskilt lämplig för trädgårdsbevattning eller användning av vattenspridare för bevattning av gräsmattan. Den praktiska dubbelanslutningen sparar tid eftersom du inte behöver byta eller koppla bort något hela tiden.
Använd båda anslutningarna samtidigt eller bara en - med ventilerna har du full kontroll över dina bevattningssystem.
Snabbfakta
Användningsområden:
- bevattning av trädgårdar och grönområden
- lämplig för vattenspridare, sprinkler för gräsmattor eller dylikt
Detaljer:
- två slangar kan anslutas samtidigt
- individuellt reglerbart vattenflöde genom ventiler
- robust ABS- och PP-plast
- mångsidig användning i trädgården och hushållet
- på/av-funktion
Specifikationer
- anslutningsstorlek: ¾" invändig och utvändig gänga
- material: ABS- och PP-plast
Paketet innehåller
- 1x Slangkoppling ¾", vattenfördelare 2-vägs slanganslutning, Y-koppling, för trädgårdsslangar, på/av-funktion
Tillverkare
Ansvarig kontakt
- Schou Company A/S
- Nordager 31
- 6000 Kolding
- Denmark
- e-post: service@schou.com




